DEĞİŞİMİ TAKİP EDEN DEĞİL, DEĞİŞİMDEN FAYDALANAN OLUN!

IstanbulLight 2018

 

DEĞİŞİMİ TAKİP EDEN DEĞİL, DEĞİŞİMDEN FAYDALANAN OLUN!

Değişen teknoloji ve oyuncuların, büyüyen pazar fırsatlarıyla buluşacağı Aydınlatma Sektörünün tek fuarı IstanbulLight 19-22 Eylül 2018’de İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek.

Türkiye Pazarı Büyüyor

Kentsel dönüşüm, artan nüfusa bağlı olarak ortaya çıkan konut ihtiyacı, konut dışı alt yapı yatırımları, enerji verimliliğin arttırılmasına yönelik uygulamalar artıyor. Bunun yanısıra sokak aydınlatmasının LED’e dönüşümü aydınlatma sektöründe fırsatlar yaratıyor.

Teknoloji Değişiyor

Enkadasen veya floresan ışık kaynağının kullamı yerine LED Teknolojisi yaygınlaşıyor. IOT ve akıllı uygulamalarla birlikte aydınlatma otomasyonu ön plana çıkıyor.

Sektör Oyuncuları Değişiyor

Teknolojik gelişmeler ve pazarın sunduğu fırsatlarla birlikte yeni ve genç markalar sektöre adım atıyor.Değişimin getirdiği yeni pozisyonlarla yeni karar verici mekanizmaları ortaya çıkıyor. İnşaat sektöründeki yatırımlar sektörün büyümesine öncülük ederken, birçok yeni inşaat ve elektrik taahhüt firmaları kuruluyor. Bu firmalarda da yeni ve genç nüfus çalışma hayatına adım atıyor. IstanbulLight 2017 ziyaretçilerinin %51’inin fuarı ilk defa ziyaret etmiş olması sektörde ciddi bir dönüşüm olduğunun göstergelerinden biridir.

İnşaat sektöründeki gelişmeler ve büyüme aydınlatma sektöründe de ivme yaratıyor. Yeni evler, iş yerleri, yaşam alanları, spor sahaları, fabrikalar, plazalar, yollar, tüneller inşa ediliyor. Bu durum aydınlatma sektöründe bincelerce proje ve on binlerce ürün talebi doğuruyor. Bu fırsatları yakalamak ve inşaat proje ve taahhüt, elektrik proje şirketleri olmak üzere mimarlar, aydınlatma tasarımcıları, aydınlatma ürünleri distribütörleri ve toptancılarının yanı sıra kamu ve belediyelerden gelecek karar vericilerle projeleri yatırıma dönüştürme imkanı IstanbulLight Uluslararası Aydınlatma & Elektrik Malzemeleri Fuar ve Kongresi’nde.